telefon
+48 692 348 575
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

WSPÓŁPRACA Z POŚREDNIKIEM

Rynek nieruchomości

Nieustannie rozwijający się rynek obrotu nieruchomościami oczekuje od początkujących wielkiego zaangażowania i sporej wiedzy. Wiedza o rynku nieruchomości, inwestowaniu i pieniądzach to niezbędne elementy do osiągnięcia sukcesu w inwestowaniu we wszelkiego rodzaju nieruchomości. Przy ograniczonych możliwościach czasowych, kiedy szukanie czegoś odpowiedniego nie bardzo nam odpowiada, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Nawet, kiedy początkowo, pełni entuzjazmu i nadziei zaczynamy szukać odpowiedniej nieruchomości dla lokaty naszych pieniędzy, to wielość stron internetowych, portali z ogłoszeniami zaczyna przerażać i stopniowo zaczynamy się przekonywać, że pomoc w zakresie poszukiwań jest niezbędna.

 

Przed podjęciem współpracy z biurem pośrednictwa sprzedaży nieruchomości warto się zastanowić nad rodzajem podpisania umowy. Możemy skorzystać z umowy na wyłączność lub podpisać umowę otwartą. Zgodnie z opinią wielu zainteresowanych warto zaznaczyć, że umowa na wyłączność jest dla nas bardziej korzystna i nie utrudnia życia jak umowa otwarta. Związane jest to z tym, że przy takiej umowie możemy naszą sprawę zlecić kilku pośrednikom, a wtedy kontakty z biurami będą częstsze i zabiorą nam więcej czasu.

 

Powierzenie naszej sprawy w ręce jednego pośrednika zajmującego się sprzedażą i kupnem nieruchomości, pozwala nam na spokojne podejście do tematu, wiedząc, że my zyskujemy czas, a temat zostanie profesjonalnie ogarnięty.

 

Agent do handlu nieruchomościami zna się doskonale na swojej pracy, zna rynek kupna i sprzedaży nieruchomości i wie, gdzie szukać ogłoszeń. My się tego dopiero musimy uczyć, on to zna i dlatego jego czas działania będzie znacznie krótszy niż nasz. Poza tym każdy z pośredników ma swoje kontakty i możliwość dostępu do danych tylko sobie wiadomych. Jest to efekt wieloletnich działań w tym obszarze i zdobytego doświadczenia. Korzystanie z usług pośrednika na pewno pozwoli nam na sprawne i szybkie zainwestowanie naszych pieniędzy.

Pośrednik

Podobnie rzecz się ma, kiedy jesteśmy w sytuacji sprzedaży nieruchomości i również oczekujemy szybkiej decyzji w sprawie dokonania transakcji sprzedażowej. W takich sytuacjach czas się niezmiernie liczy, a nasze poszukiwania mogą to bardzo odwlec w czasie. Faktem jest, że pomoc pośrednika w każdej sytuacji jest nieoceniona i sprawnie pozwala dokonać transakcji. Poza tym działania agenta nieruchomości są gwarancją bezpiecznego i rzetelnego załatwienia sprawy i dopilnowania, aby wszelkie działania były zgodne z przepisami prawnymi.

 

Transakcja to nie tylko znalezienie kupca, czy sprzedającego, ale także skompletowanie szeregu dokumentów potrzebnych do sfinalizowania sprawy. Biuro ma obowiązek przez cały czas prowadzenia powierzonej sprawy, dokładnie informować swojego klienta o postępach w działaniach, a kiedy obie strony są zdecydowane, to sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Czasami potrzebna jest umowa przedwstępna ( jeśli zakup nieruchomości jest wsparty kredytem bankowym ),  w takim przypadku po skompletowaniu odpowiedniej dokumentacji umowa notarialna jest już tylko czystą formalnością.

 

Kiedy rozpoczyna się współpraca z pośrednikiem, bez względu czy jesteśmy poszukującymi nieruchomości czy też chcemy ją sprzedać, musimy przedstawić agentowi wszelkie informacje związane z nieruchomością. Można posiłkować się zdjęciami danej nieruchomości czy takiej przykładowej, podobnej do tej, którą chcemy nabyć. Koniecznie musimy w sposób bardzo dokładny opisać  to, czego szukamy lub chcemy sprzedać.

pośrednik

Dopiero na podstawie zdjęć i szczegółowego przedstawienia naszych preferencji pośrednik może w sposób adekwatny do naszych oczekiwań rozpocząć poszukiwania. Wybiera wszystkie najbardziej zbliżone parametrami oferty do naszych wymagań i je nam przedstawia. Na ich  podstawie mamy możliwość dokonania wyboru lub poproszenia o dalsze poszukiwania. Każda nieruchomość, po zaakceptowaniu przez nas, musi zostać obejrzana. Nigdy zdjęcia nie są do końca wiarygodne, dlatego oględziny miejsca powinny nas utwierdzić w przekonaniu, czy dana nieruchomość odpowiada naszym wymaganiom. Dobrą metodą jest obejrzenie kilku miejsc i dopiero wówczas podjęcie decyzji, które z nich było najbliższe naszym preferencjom.

 

Każda współpraca z pośrednikiem handlu nieruchomościami oszczędza nasz czas i naszą cierpliwość, ale niestety nie odnosi się to do portfela. Jakakolwiek umowa podpisana z biurem pośrednictwa  nieruchomościami ma swoją cenę i w ten sposób koszty naszej nieruchomości, tej kupowanej czy sprzedawanej muszą być wyższe.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie