telefon
+48 692 348 575
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

WŁASNE MIESZKANIE W WIELKIM MIEŚCIE

Gdzie zamieszkać?

Rynek nieruchomości w Polsce nieustannie się rozwija , a ostatnie lata obfitują w coraz to nowe inwestycje budowlane. O liczbie nowych mieszkań w danej miejscowości decyduje przede wszystkim zapotrzebowanie ze strony kupujących. Najczęściej bowiem decydujemy się na kupno mieszkania w mieście lub w niedalekiej odległości od miejsca, w którym mamy pracę. Tę zasadniczo można zmienić, ale są też inne czynniki warunkujące miejsce, w którym chcemy zamieszkać. Kupno własnego lokum to inwestycja zazwyczaj na długie lata i dlatego warto dokładnie się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Dzisiaj najłatwiej kupić mieszkanie w dużym mieście, ale też trzeba się  liczyć  z wyższą ceną. Jest ono znacznie droższe od tych w małych miasteczkach czy wiejskich zaciszach. Związane  jest to oczywiście z większymi możliwościami dotyczącymi pracy w dużym mieście i wszelkimi innymi sposobami na wszelką działalność zawodową czy edukację dzieci. Istnieje powszechna świadomość, że życie w wielkim mieście daje więcej możliwości rozwoju i szans na korzystanie z wszelkich dóbr, jakie oferuje nam świat kultury. Mieszkanie w dużym mieście pozwala na kontynuację nauki  w renomowanej szkole średniej, a następnie wybór odpowiedniej uczelni wyższej. Bliskość wyższych uczelni  jest ważnym dodatkowym atutem, gdyż młodzież może kontynuować naukę bez dodatkowych kosztów wynajmu  mieszkania czy uciążliwych i męczących dojazdów na uczelnię. Miasta z dużą ilością mieszkańców, dla inwestora projektu budowlanego, stają się bazą do tworzenia coraz to nowych lokali mieszkalnych. Mieszkańcy tych miast i wchodzące w życie coraz to młodsze pokolenia stają się potencjalnymi klientami dla deweloperów. Do tego można doliczyć ludność napływową z małych miast i miasteczek w poszukiwaniu pracy, a w ostateczności osiedleniu się w nich na stałe. Ponadto wielu studentów po zakończeniu nauki podejmuje pracę w tym mieście i zostaje w nim na dłużej. To wszystko sprawia, że dla deweloperów wielkie miasto jest niezwykle atrakcyjnym miejscem na inwestowanie pieniędzy.

Jak kupić?

Kupno mieszkania w dużym mieście jest niezwykle dobrze ulokowanymi pieniędzmi, gdyż jak podają pracownicy biur pośrednictwa sprzedaży, nowe mieszkania w stolicy są o prawie 11 proc. wyższe niż przed rokiem. Ta sama sytuacja dotyczy innych miast Polski i kupno mieszkania w każdym z nich będzie dobrą lokatą pieniężną. Popyt na nowe mieszkania stale rośnie, a to sprawia, że budownictwo i powstawanie nowych osiedli mają ogromną przyszłość, nic nie zapowiada załamania rynku. Na podstawie raportów dotyczących budownictwa mieszkaniowego dowiemy się o szerokiej ofercie mieszkaniowej w interesującym nas mieście. Posiadany przez nas kapitał będzie w pewien sposób ograniczał nasze możliwości jeśli chodzi o wielkość metrażu. Zakup każdej nieruchomości, także mieszkania, wiąże się z wydatkowaniem finansowym , ale niekoniecznie muszą to być nasze pieniądze. Często zakup mieszkania poparty jest zaciągniętym wieloletnim kredytem bankowym. Obecnie szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania przeznaczone dla młodych i tym ludziom z kolei także banki są bardziej przyjazne, oferując kredyty z niższym oprocentowaniem. Wszystkie informacje związane z dokonaniem zakupu nieruchomości musimy jednak sami posiąść lub dopytać znajomych, a jeszcze lepiej profesjonalistów. W celu oferty kredytowej warto sprawdzić propozycje kilku wiodących banków i zdecydować się na tę najbardziej dla nas korzystną.

mieszkanie

Jedną z możliwości jest odkupienie mieszkania na rynku wtórnym, ale niestety jest ono wtedy droższe niż przy zakupie z pierwszej ręki. Dlatego najlepiej zawierzyć swój kapitał deweloperowi i kupić mieszkanie bezpośrednio od niego. Podpisując umowę z deweloperem przedstawiamy mu swoje konkretne wymagania dotyczącego naszego przyszłego mieszkania. Kiedy jesteśmy jednymi z pierwszych klientów, mamy możliwość wyboru piętra, metrażu, wielkości balkonu i paru innych elementów decydujących o wartości mieszkania.

 

Popyt na mieszkania wciąż rośnie, podaż jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania, dlatego inwestycja w mieszkanie jest zawsze dobrze ulokowaną gotówką. Głód mieszkań na polskim rynku jest nienasycony, a polityka mieszkaniowa nie zawsze nadąża za potrzebami obywateli. Chęć posiadania własnego lokum jest niesłychanie mocna i wielu z nas zrobi wszystko, aby zrealizować swoje marzenia i stać się właścicielem mieszkania w wielkim mieście.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie