telefon
+48 692 348 575
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

PERSPEKTYWY INWESTYCYJNE

Cierpliwość sukcesem dobrej inwestycji

Każda inwestycja jest większym lub mniejszym wyzwaniem dla każdego z nas. Nie wystarczy opierać się na niepotwierdzonych opiniach, że warto inwestować w złoto czy posiadłość. Jeśli masz wolną gotówkę i chcesz ją z głową wydać, to dlaczego nie. Warto też spróbować, kiedy przy chęci inwestowania trzeba się wesprzeć kredytem bankowym. Nie zawsze trzeba kopiować zachowania innych, warto mieć swój cel i własną motywację. To co będzie dobre dla nas, niekoniecznie musi odpowiadać innym.

 

Wybierając możliwość zainwestowania w nieruchomość, trzeba mieć świadomość, że przy zaciągniętym kredycie jest to wieloletnie zobowiązanie i nieraz trzeba będzie się zmagać z pewnymi trudnościami natury administracyjnej. Wszystko to jest jednak niewielką przeszkodą, kiedy w perspektywie mamy świadomość posiadania własnego lokum. Zawsze najtrudniej jest na początku, kiedy trzeba podjąć decyzję, co do wyboru mienia. Inwestowanie w posiadłość jest dla wielu wielką niewiadomą, ale wystarczy trochę cierpliwości w poznawaniu tematu i wiele kwestii staje się jasnych. Z biegiem czasu zaczynamy posiadać wiedzę niezbędną do samodzielnego działania.

 

Na początku warto się zastanowić, dlaczego chcemy zainwestować akurat w nieruchomość. Lepiej nie kierować się spontanicznością, to musi być nasz przemyślany wybór. Cel kupienia nieruchomości może być różnorodny, od chęci posiadania własnego lokum, poprzez zabezpieczenie przyszłości dzieci czy swojej starości. Często pomysł na zainwestowanie pieniędzy pojawia się nagle i zazwyczaj jest tym, co przynosi nam korzyści.

Niezbędne środki

To na jaką inwestycję możemy się pokusić, zależy od środków finansowych, które niestety na początek są niezbędne. Niektórym zarabianie na inwestowaniu w posiadłość może się niezwykle spodobać i zacząć stanowić dodatkowe źródło dochodu.

 

Wielu z nas uważa, że inwestuje tylko pieniądze, a tak do końca nie jest. Z każdym kolejnym działaniem poświęcamy na zakup nieruchomości czas i swoją wiedzę. Zaczynamy się orientować, w których okolicach miasta najlepiej inwestować, gdzie działki są w najniższej cenie, a perspektywa zabudowy miasta planowana jest niezwykle ciekawie.

 

O takich wariantach myślimy wtedy, kiedy zamierzamy ruszyć z odsprzedawaniem wcześniej zakupionych nieruchomości i w ten sposób uruchomić rynek wtórny. Ze sprzedaży atrakcyjnych działek, mieszkań odzyskamy ulokowane w nich pieniądze i do tego z wysokim oprocentowaniem. W ten sposób pozyskane finanse pozwolą na zakup kolejnej, większej posiadłości, a może już dwóch? W ten sposób rozwijający się łańcuch pozwoli na pomnażanie naszego majątku.

inwestycja

Z każdą kolejną transakcją nasza wiedza rośnie i zaczynamy czuć się ekspertami w zakresie inwestowania w nieruchomości. Mając większą gotówkę możemy ulokować kapitał w większej liczbie nieruchomości, co pozwoli na uniknięcie ryzyka strat w wyniku zmieniających się cen na rynku. Wiemy przecież, że każda posiadłość jest indywidualna i ma swoją cenę w zależności od lokalizacji, powierzchni, standardów i wielu innych czynników. Zawsze warto starannie dobierać nieruchomości w celu lokaty pieniędzy, a tym samym ograniczać ryzyko strat.

 

W całkowicie inny sposób należy policzyć zyski z zakupu mieszkania pod wynajem. Do tego koniecznie trzeba dołożyć koszt remontu, wykończenia czy nawet wyposażenia mieszkania w niezbędny sprzęt codziennego użytku. Do tego dochodzi opieka nad mieszkaniem i pewna kontrola nad najemcami. Zdarza się, że nie do końca rzetelny najemca będzie dbał o mieszkanie i często mają miejsce zniszczenia, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla właściciela lokalu. Zatem bardziej korzystną ostatnimi czasy jest inwestycja pasywna w nieruchomość, ponieważ nie wymaga ona od właściciela nakładu czasowego. Wystarczy zainwestować wolny kapitał w projekt developerski, a zyski zostaną wypłacone nam zgodnie z umową po zrealizowaniu budowy.

 

Skuteczne pomnażanie pieniędzy gwarantuje nam przede wszystkim wiedza o inwestowaniu w nieruchomości, ale także poświęcony czas na śledzenie zmian na rynku obrotu nieruchomościami. Dlatego warto cały czas trzymać rękę na pulsie i kontrolować zachodzące zmiany, które w dobrze trafionym momencie mogą nam przynieść niebanalne zyski.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie