telefon
+48 692 348 575
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

MIŁE ŻYCIE WE WŁASNYM DOMU

Początek roku zawsze stanowi pewną niewiadomą w zakresie rozwoju i gospodarki kraju. Do tego w tym roku doszedł okres pandemii i czas lockdownu, które nie zapowiadały nic dobrego. Był moment, że wielu chcących zainwestować  w nieruchomość wstrzymało się z decyzją czekając na to, co będzie dalej. I mimo przerażającej wizji przyszłości okazało się, że nieruchomości nie tylko nie straciły nic ze swojej ceny, ale ich ceny znacznie wzrosły.

 

Stało się to przede wszystkim z jednej prostej przyczyny. Banki straciły w okresie lockdownu na zaufaniu klientów, którzy gremialnie zaczęli podejmować gotówkę zdeponowaną do tego czasu w banku. Zaczęli coraz częściej przesuwać pieniądze z lokat na rachunki bieżące, a wolną gotówkę umieszczać w dobrze przemyślanej inwestycji, coraz częściej w nieruchomościach. Od momentu wybuchu pandemii wielu dotychczasowych klientów banków zdecydowało się na zakup nieruchomości, co zdecydowanie okazało się najlepszą lokatą pieniędzy od dłuższego czasu. Okazuje się, że zakup nieruchomości to obecnie najbezpieczniejsza lokata kapitału.

 

Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie domami i mieszkaniami. Zainteresowanie kupnem nieruchomości jest większe  porównaniu do roku minionego. Zmiana ta wykształtowała się pod wpływem wirusa, kiedy dystans społeczny jest  odgórnie nakazany, a my tym samym szukamy większej odosobnionej przestrzeni, chcemy oddychać świeżym powietrzem. Stąd coraz częściej poszukujemy domu w zacisznym, spokojnym miejscu. Kupno domu czy mieszkania niestety warunkują nasze możliwości finansowe i dlatego nie zawsze może w naszym zasięgu być dom wolnostojący czy w zabudowie szeregowej.

Z pomocą przychodzą oczywiście duże mieszkania w nowoczesnych blokach, wyposażonych w windę i wszelkie podjazdy dla niepełnosprawnych. Wobec powyższego zamieszkanie w lokalu na wyższym piętrze nie jest już wielką przeszkodą. Kiedy szukamy mieszkania w bloku, to koniecznie musi to być mieszkanie z balkonem. Każdy   balkon daje możliwość korzystania z ciekawie urządzonej przestrzeni, a możliwość codziennego swobodnego użytkowania na pewno okaże się niezastąpione.

 

Kiedy z kolei szukamy domu, to przede wszystkim zwracamy uwagę na obecność tarasu, a jeszcze bardziej na teren wokół domu. Sam taras pozwala na swobodne wyjście z pokoju bez zmiany obuwia, spokojne poczytanie gazety i wypicie porannej czy popołudniowej kawy. Nic nie zastąpi takiego luksusu i możliwości czerpania świeżego powietrza z dala od sąsiedzkich oczu. Sam ogród jest również nieoceniony, ale sam w sobie spełnia już nieco inne zadanie. Kupno nieruchomości z ogrodem, działką jest wspaniałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Każdy, kto uwielbia wolną przestrzeń, będzie na swojej działce czuł się znakomicie. Do tego jeszcze trochę zamiłowania do hodowania roślinek, w tym kolorowych kwiatów, i ogród da nam nie tylko miejsce do wypoczynku, ale również stanie się naszą dumą, a praca w nim będzie przyjemnością. Ogród urządzony według naszych upodobań może być chlubą i cieszyć swoim wyglądem.

dom

Każda taka inwestycja wiąże się nie tylko z polepszeniem sobie warunków życia, ale jest także dobrym zainwestowaniem pieniędzy. Wartość mieszkań i domów z każdym rokiem wzrasta i w momencie, kiedy stwierdzimy, że ta nieruchomość jest nam niepotrzebna, zawsze możemy ją sprzedać. Chętnych na zakup  nieruchomości nigdy nie zabraknie, a nasze pieniądze ze sprzedaży nieruchomości będą wielokrotnie pomnożone. Oczywiście wszystko zależy od czasu, kiedy daną nieruchomość nabyliśmy i kiedy ją sprzedajemy. Warto zatem także śledzić ceny i ruch w obrocie nieruchomościami i przy każdym kolejnym kroku kierować się danymi i statystykami. Te z kolei pozwolą uzyskać nam najlepszą cenę w danym momencie. Im większą kwotę zainwestowaliśmy w zakup nieruchomości, tym zyski ze sprzedaży nieruchomości będą większe.

 

Większość naszego życia organizują nam dwa miejsca. Mowa tu o miejscu pracy i miejscu mieszkania. O ile pierwsze nie zawsze w dużym stopniu jest zależne od nas samych, to wybór miejsca, w który spędzimy czas z rodziną jak najbardziej. Każdy z nas pragnie mieszkać we własnym domu, cieszyć się własnym mieszkaniem i dlatego zakup nieruchomości dla siebie jest zawsze udaną inwestycją, a tym bardziej w obecnych czasach.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie