telefon
+48 692 348 575
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

JAK ZARABIAĆ NA INWESTOWANIU W NIERUCHOMOŚCI?

Inwestowanie z głową

Bez względu na czas i okoliczności super jest mieć możliwość pomnażania swoich zasobów finansowych. Każdy kto takowe ma zmaga się z nie lada problemem, w co zainwestować, aby zyskać? Sposobów i możliwości może być wiele. Mogą to być modne ostatnio obligacje skarbowe, lokata kapitału w złocie, czy zakup obcej waluty. Do tego dochodzą inwestycje na giełdzie i lokata pieniędzy w nieruchomości. Każdy z nas, zainteresowany pomnażaniem pieniędzy, powinien zacząć zgłębiać temat zarabiania na nieruchomościach. Każda wiedza w tej dziedzinie jest niezastąpiona, ale czasami warto skorzystać z pomocy fachowców i profesjonalistów. To od czego chcemy zacząć nasze inwestycje i zakup nieruchomości zależy od nas, naszych preferencji, czasu, który możemy pozwolić na działania z tym związane.

 

Zawsze musi być ten nasz pierwszy raz, ale to nie znaczy, że musimy w nasze działanie wpisać obowiązkową stratę. Może dotyczy to innych branż, ale inwestowanie w nieruchomość nigdy nie przyniesie straty jaką może być utrata gotówki. Nie mówimy tu o działaniach na niekorzyść inwestującego i oszustwach. Legalne działanie na rynku nieruchomości może być dla nas gwarantem dobrze ulokowanego kapitału.

 

Kupno mieszkania daje nam jedną z takich możliwości. Chcąc na nim zarabiać, zakładamy, że kupujemy pod wynajem. Powinniśmy zastanowić się zatem, czy ma to być wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy. Kto ma być brany pod uwagę jako potencjalny najemca. Możemy swoją uwagę kierować w stronę ludzi młodych, uczących się, ewentualnie pracowników potrzebujących mieszkania na pobyt niezbyt długi. Innym pomysłem jest wynajem mieszkania rodzinie, która często na dłuższy czas poszukuje miejsca do życia.

Kupno mieszkania pod wynajem

Inwestycja w mieszkanie jest lokatą stabilną, nie wymagającą, a w określonym czasie przynosi zyski. Warto także wspomnieć, że owszem, wydaliśmy gotówkę na zakup mieszkania, ale na przykład co miesiąc, mamy dodatkowe środki finansowe z opłat za wynajem tego lokalu. Przeliczając zyski w skali rocznej od wartości mieszkania, okaże się, że żaden z banków w swojej ofercie nie jest tak atrakcyjny. Pieniądze w równowartości mieszkania nigdy nie dadzą takich odsetek z niewielkiego oprocentowania bankowego, jaką możemy uzyskać z mieszkania. Być może w wielu przypadkach złoży się tak, że pieniądze za wynajem mogą stanowić początek kapitału kolejnej inwestycji w nieruchomość.

 

Metodą na pomnażanie pieniędzy jest także handel mieszkaniami, czyli szybko kupić i sprzedać. W branży ten sposób określany jest jako flip. Tego typu nieruchomość przynosi zyski szybko i dość znaczne, bo można zarobić na mieszkaniu nawet 10 procent wartości początkowej mieszkania w krótkim czasie. Jednak nie ma nic za darmo i sposób na zarabianie w tym przypadku wymaga od nas nieco więcej czasu.

Inwestowanie w nieruchomość

Kupione przez nas mieszkanie najczęściej jest zużyte i nadaje się tylko do remontu. Dlatego szybkie i sprawne działanie fachowców budowlanych jest w tym przypadku niezawodne. Ponadto musimy wykazać się pomysłowością na wystrój i aranżację mieszkania, a wszystko po to, aby potencjalny klient się nim zauroczył, a moment sprzedaży stał się faktem. Zarobione pieniądze możemy odłożyć, a te odzyskane z mieszkania zainwestować w kolejne i tak może się to kręcić, a nam przybywać gotówki.

 

Innym sposobem na lokatę pieniędzy w nieruchomość jest zakup pod inwestycję. W tym celu warto sprawdzić rynek na danym terenie, na co może być popyt. Nieraz sami możemy zaplanować działalność, jednak łatwiej posiadać lokal czy grunty i te oddać w dzierżawę, ewentualnie zainwestować w projekt budowlany. Dlatego warto udać się po informacje do władz samorządowych i wypytać o plany rozwoju regionu i o plan rozwoju przestrzennego.

 

Znając te informacje i do tego swoje możliwości finansowe możemy się zacząć rozglądać na rynku za tym, co nas interesuje. Sprecyzowany temat znacznie ułatwia działania i ogranicza zakres poszukiwań. Im szerszą perspektywę uzyskamy i im więcej dowiemy się na temat wybranego przez siebie segmentu rynku, tym lepiej. Zakładamy przecież, że inwestycja ma być dochodowa i to na przestrzeni długich lat. Zatem warto spojrzeć szerzej na zagadnienie i ocenić tę dziedzinę gospodarki, z którą chcemy związać inwestycję, z sytuacja panującą na rynku krajowym, a może też i poza granicami kraju.

 

Możliwości inwestowania w nieruchomości jest wiele, a temat niezwykle szeroki, dlatego warto samemu poszukiwać i wybrać to, co dla nas najlepsze.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie