telefon
+48 692 348 575
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

DZIAŁKA POD WYPOCZYNEK

Zainwestuj w działkę

Lokata pieniędzy w nieruchomość w dobie zapowiadającego się kryzysu gospodarczego sprawia, że wielu z nas szuka możliwości zabezpieczenia swoich pieniędzy. Topnieje zaufanie społeczeństwa wobec banków i coraz częściej dokonujemy zakupu obcej waluty, złota czy nieruchomości.

 

Cele takiego inwestowania pieniędzy mogą być różne, w zależności od naszych potrzeb czy preferencji. Być może mamy w planie odłożyć pieniądze na emeryturę, aby móc godnie żyć i w tym celu szukamy dobrej inwestycji. Innym pomysłem może być zabezpieczenie finansowe swoich dzieci lub po prostu zrealizowanie swojej zachcianki i marzeń, aby wakacje spędzać na swojej działce rekreacyjnej np. nad jeziorem lub w górach w zależności od tego, kto co lubi. Nikt nie zabroni nam spełniać swoich marzeń, a teraźniejsze trudne czasy tylko pokazują, że jest to dobry moment na ich realizację i pomyślenia o dobrej oraz miłej przyszłości na własnej działce.

 

Zakup „działki turystycznej” to niezwykle miły zakup, a jednocześnie dobra lokata gotówki, gdyż na działce rekreacyjnej w ciekawym i interesującym miejscu zawsze można zyskać. Szukając działki musimy mieć na względzie swoje potrzeby i możliwości finansowe. Niektórzy z nas będą poszukiwać działki niezbyt dużej, z dala od zgiełku i tłumu ludzi, w zaciszu i w otoczeniu przyrody. Nie wszyscy jednak preferujemy tego typu wypoczynek i warto zabiegać o zakup terenu w centrum miejscowości turystycznej z dużą ilością wczasowiczów i mnóstwem atrakcji. Do tego konieczna jest baza gastronomiczna i inne miejsca zapewniające spędzenie miłych chwil. Warto wspomnieć, iż mimo, że dla wielu mieszkanie na takiej działce nie ma nic wspólnego z wypoczynkiem, to cena nieruchomości w atrakcyjnej miejscowości jest znacznie wyższa od tej w małej zacisznej wiosce nad brzegiem jeziora. To jakiej działki będziemy szukać zależy od naszych upodobań i oczywiście możliwości finansowych. Nie zawsze muszą to być duże kwoty, nieraz można już zacząć od kilkudziesięciu tysięcy.

Funkcjonalność domku

Istotnym elementem mającym wpływ na cenę działki jest jej rozmiar. To, jak dużą działkę chcemy kupić, również zależy od naszego portfela i od pomysłu na działkę. Być może ta działa według nas działka ma być tylko zabezpieczeniem finansowym bez żadnych inwestycji w jej zagospodarowanie. Jednak, kiedy decydujemy się na zakup działki rekreacyjnej, to poza podstawowym zadaniem zabezpieczenia gotówki ma ona również służyć i być miejscem do miłego spędzania czasu. W tym celu zakup większej działki daje możliwość na zaprojektowanie na danym terenie małego domku letniskowego, który pozwoli na spędzanie na działce kilku tygodni. Niektórym wystarcza mały domek, jeszcze inni projektują i budują domy z przeznaczeniem do przyjmowania wielu gości. Od wielkości domu uwarunkowana jest nieruchomość, którą zamierzamy nabyć i w odpowiedni sposób urządzić.

 

Dzisiejsze działki rekreacyjne są piękne i perspektywiczne. Wszelka roślinność sprawia, że teren naszej nieruchomości jest niezwykle przyjazny dla środowiska, a jednocześnie stanowi formę odgrodzenia od innych działek. Taka nieruchomość, mimo że wiąże się z większymi kosztami, to daje podwójną korzyść. Z pewnością warto rozważyć taką lokatę, a ponadto działka jest zawsze miłym miejscem do wypoczynku i odreagowania od codziennej bieganiny oraz szeregu obowiązków.

działka

W takim przypadku dobrze jest spełnić swoje marzenia kupując działkę w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Możemy, wtedy modne ostatnio wyjazdy weekendowe realizować na swojej posiadłości. Bliska odległość od domu pozwoli nam się cieszyć działką przez wiele miesięcy w roku i korzystać w pełni z jej uroków. Działka daleko też ma swoje plusy, gdyż korzystamy z niej wtedy rzadziej, ale kiedy już się wybierzemy, to zostajemy w tym miejscu znacznie dłużej. Często tak długo, na ile pozwala nam urlop lub pracodawca. Aby jednak nabyta nieruchomość przynosiła zyski, można w okresie sezonów wakacyjnych działkę i dom, w zależności czym dysponujemy, wynajmować turystom. Takie wykorzystanie naszej nieruchomości przez innych sprawia, że zainwestowane pieniądze nie tracą na wartości.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie